Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Artykuły

Tornado - destruktywna siła przyrody

Tornado - destruktywna siła przyrody

W ostatnim czasie wszystkie media pokazały budzące trwogę zdjęcia z okropnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych . Aż w sześciu stanach pojawiły się intensywne trąby powietrzne, które wręcz usunęły z powierzchni ziemi całe tereny miejskie. Szacuje się, że w konsekwencji gigantycznej siły trzydziestu tornad, które szalały na terenie przeważająco stanu Kentucky mogło zginąć przeszło 100 osób, a liczba rannych obliczana jest na około tysiąc. Przeszło pięćset tysięcy osób zostało pozbawionych dostępu do prądu. 10-tysięczne miasto Manfield w Kentucky zostało dokumentnie zrównane z ziemią. Unicestwione zostały domy, szkoły, fabryki i magazyny. Został ledwie gruz. Choć dalej trwają czynności ratunkowe i likwidowanie strat, ciąg tornad, które przeszły 10 i 11 grudnia 2021 roku została obwołana przez prezydenta USA, Joe Bidena jako „prawdopodobnie największy kataklizm w historii USA”.

Wychowanie dzieci w czasach pandemii

Wychowanie dzieci w czasach pandemii

Wyedukować, przechować, czy schować? To znaczy kilka słów o zajmowaniu się dzieci w czasie pandemii koronawirusa.Pandemia Covid 19, to położenie dla każdego z nas przykra i groźna. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na wytycznych savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Niemniej jednak wierzcie mi, jest w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko stronienie od zarażenia. Cokolwiek, co nie dotyczy jedynie nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci i następstw ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19.

Czy wskazane jest czytać książki po angielsku?

Czy wskazane jest czytać książki po angielsku?

Nauka języka to nie taka łatwa sprawa. Często z trudem przeznaczyć nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie ździebko motywacji. Na szczęście jest na to prosta oraz efektywna procedura. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, jakiego się uczymy. Najlepiej sprawdzi się to przy nauce języka angielskiego, zwłaszcza w wypadku książek pisanych w prosty oraz treściwy sposób!

Jakie zabytki można obejrzeć w Londynie?

Jakie zabytki można obejrzeć w Londynie?

Londyn traktowany jest za jedno z najbardziej intrygujących miast europejskich. Jest w tej okolicy przecież naprawdę sporo pociągających miejsc, że z na pewno żaden zwiedzający nie może się zanudzać. Interesującą architekturę uwypuklają bowiem zabytki i inne obiekty, które nader silnie odzwierciedlają historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny system polityczny. Rzeczywiście atrakcyjność londyńskiej drogocennej architektury określają te walory, które są powiązane z arystokratycznym przekrojem społeczeństwa. Dla większości angielski trend wiąże się z elegancją, dostojeństwem, gustem i dostojnym wyglądem. Jednakże, gdy skorzysta się z pomocy dobrego lokalnego przewodnika, okazuje się, że Londyn ma do zaoferowania o wiele bardziej różnorodne atrakcje.

Ciekawe pomysły na ferie zimowe

Ciekawe pomysły na ferie zimowe

Każdego roku, gdy rozpoczyna się zima pojawia się wciąż to samo kwestia, dokąd można wyruszyć ferie zimowe. Jak wiadomo, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy więc dobrze opracować ten czas, żeby nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w czynny i ciekawy sposób. Jak wobec tego zaaranżować ferie zimowe, gdzie wyjechać z dziećmi, by całkowicie wykorzystać z czasu wolnego?

Wolińskie atrakcje

Wolińskie atrakcje

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego to niezwykły obszar. Tutaj żaden turysta na nudę narzekać nie będzie, a unikalne atrakcje czekają tu na gości praktycznie na każdym kroku. Gdzie opłaca się wybrać?

Będzińskie skarby - co warto zobaczyć w tym mieście?

Będzińskie skarby - co warto zobaczyć w tym mieście?

Będzin jest jednym z najwspanialszych miast jakimi może się poszczycić Zagłębie. Miejscowe obiekty sprawiają, że wycieczki po Będzinie stają się dla wielu z nas wyjątkową przygodą.

Ciekawe miejsca w Szwecji: Gamla Uppsala

Ciekawe miejsca w Szwecji: Gamla Uppsala

Wycieczki do krajów położonych na północy Europy od paru sezonów są bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta - Skandynawia to osobliwe zabytki, niezwykły świat przyrody oraz moc historycznych pamiątek.

Zabytki Gdańska: ratusz

Zabytki Gdańska: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to unikalna okazja dla tych turystów, którzy pragną nacieszyć się pięknem wspaniałych zabytków. Na brak perełek dawnego budownictwa nie można tutaj narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić szczególną uwagę?

Mazurskie letniska - Krutyń

Mazurskie letniska - Krutyń

Mazury kuszą wspaniałymi atrakcjami, a osób pragnących spędzić wakacje w tej części kraju jest sporo. Mazury to region idealny na wczasy dla tych letników, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek i dla tych, którzy mają zamiar wypocząć na łonie natury. Gdzie warto się wyjechać na urlop?

Najsłynniejszy deptak w Polsce - Monciak

Najsłynniejszy deptak w Polsce - Monciak

Wczasy nad morzem to wspaniała przygoda, którą może przeżyć każdy z nas. Co należy zobaczyć w trakcie wypoczynku na obszarze tak wyjątkowego letniska jak Sopot?

Ogród na tarasie

Ogród na tarasie

Gdy kończy się zima, wielu z nas ma już dość nudnego widoku. Tęsknimy za słońcem, ożywczym powietrzem i przede wszystkim za zielenią. Wyglądamy pierwszych zapowiedzi wiosny, raduje nas każdy pąk na pędach i nowiutkie, jasnozielone źdźbła trawy. Szczęściarze mający ogród przydomowy zaczynają wiosenne porządki na rabatach, projektują nowiutkie nasadzenia i szykują sadzonki. Lecz ci, którzy nie dysponują ogrodem wcale nie muszą czuć się poszkodowani w tym zakresie. Balkon może wystąpić w roli mini ogrodu i zaspokoić tęsknotę za bliskością z naturą. Jak więc zaaranżować balkon, aby stał się on dla nas tajemniczym miejscem obfitującym w bujną roślinność?

W jaki sposób zaprojektować wiosenne porządki?

W jaki sposób zaprojektować wiosenne porządki?

Gdy zbliża się wiosna, codziennie świat staje się bardziej ożywiony i kolorowy. Choć dni są wciąż chłodne, a noc przykrywa ziemię szronem, to niemniej jednak silne, lśniące promienie słońca, napęczniałe pąki roślin i donośne klucze powracających żurawi napawają nas ogromnym optymizmem. Wstępuje w nas zagadkowa skłonność do metamorfoz, do działania. Na wiosnę często rozpoczynamy nowe diety, przekształcamy nawyki lub fryzurę. Jednak dla wielu koniec zimy to okres na zrealizowanie wiosennych porządków. Chcemy dokładnie zaprowadzić porządek i odświeżyć obszar dookoła siebie, usunąć zbytecznych rzeczy, które nazbieraliśmy w minionym czasie i posegregować garderobę.

Houseboutem w piękny rejs

Houseboutem w piękny rejs

Nic tak nie łagodzi, jak prawdziwy odpoczynek wśród natury. Cisza, zadowolenie, subtelna bryza, w pobliżu szczebioty ptactwa. A dookoła szum fal, szelest liści, sitowia, czy trawy. Dla wielu zapracowanych Polaków to szczyt marzeń. Przeważnie pakujemy się w samochód i jedziemy gdzieś na zatłoczone plaże najbliższego pojezierza. Krzątanina, utarczki o miejsce na leżak, wrzawa, duża dystans do hotelu, nic, co można określić kompletnym komfortem. A jeśliby posiadać taki spokój na co dzień? Używać z powabów pięknej natury, zauważać nowe interesujące zakątki, a zarazem zapewnić sobie tak komfortowe okoliczności, jak w domu? Okazuje się, że zakup czy też nawet najem houseboata zapewni nam zrealizowanie wszelkich oczekiwań zarówno pod względem podróżniczym, jak i wypoczynkowym.

Jak aranżacja wnętrza ingeruje na nasz nastrój?

Jak aranżacja wnętrza ingeruje na nasz nastrój?

W architekturze wnętrz bardzo dogłębnie dba się o stylistykę i funkcjonalność aranżowanych powierzchni. Nie od dzisiaj wszak wiadomo, że przestrzeń, która nas otacza ma niesłychanie znaczący znaczenie na nasze samopoczucie i nastrój. Wobec tego współczesne, nowoczesne nurty architektoniczne mocno inspirują się psychologią, behawiorystką, oraz socjologią. Powstające więc aktualnie projekty dbają nie wyłącznie o piękno i wygodę domu, lecz również o dobre samopoczucie jego mieszkańców. Lecz zanim pobiegniesz do najdroższego architekta w mieście, dowiedz się, jak aranżacja wnętrza oddziałuje na nasz samopoczucie i co sam możesz zmienić.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image