Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Zdrowie i uroda

Finansowanie wózka inwalidzkiego: opcja NFZ

Finansowanie wózka inwalidzkiego: opcja NFZ

Wózek inwalidzki jest bardzo znaczącym narzędziem dla osób, które potrzebują pomocy w codziennym przemieszczaniu się. Dostęp do przeróżnych rodzajów wózków pozwala na dostosowanie ich do podmiotowych potrzeb użytkowników. W tym artykule skupimy się na wózkach inwalidzkich aluminiowych i składanych oraz na możliwości fundowania ich kupna przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Tajemnicze techniki leczenia przeziębienia, których dotąd nie odkryłeś!

Tajemnicze techniki leczenia przeziębienia, których dotąd nie odkryłeś!

Lekka infekcja górnych dróg oddechowych stanowi nagminnie przypadłość, zaś tradycyjne medykamenty mogą czasem okazać się nieodpowiednie. Wprawdzie w aptekach osiągalne są morze specyfików, ludzie poszukują opcjonalnych, czasem nieco zadziwiających, sposobów na rozgromienie tego dotkliwego schorzenia. Wyszukajmy razem nietradycyjne podejścia do walki z lekką infekcją, które przekraczają granicę zwykłych metod. Przytoczmy parę zadzwiających, wszelako skutecznych metod, które są w stanie pomóc ci pokonać przeziębienie i kichanie!

Plażowanie: Przydatne podpowiedzi dla Twojego bezpieczeństwa i radości

Plażowanie: Przydatne podpowiedzi dla Twojego bezpieczeństwa i radości

Wczasy to okres, gdy pragniemy upajać się wypoczynkiem na plaży a także pięknym nasłonecznieniem. Opalanie może być rozkoszne i dające zadowolenie, jednak nie powinniśmy zapominać o istotnych zasadach, jakie umożliwią nam bezpieczeństwo i zdrową opaleniznę. W tym artykule wyłuszczymy kilka zasadniczych instrukcji, które należałoby mieć na uwadze w trakcie spędzania czasu na plaży.

Technostres: jak nowe technologie oddziaływają na nasze zdrowie i w jaki sposób sobie z tym poradzić?

Technostres: jak nowe technologie oddziaływają na nasze zdrowie i w jaki sposób sobie z tym poradzić?

Pospołu z progresem technologicznym, nasze istnienie staje się bardziej związane z nowymi technologiami. Korzystamy z internetu, smartfonów, komputerów, tabletów a także pozostałych urządzeń cyfrowych, żeby zarządzać naszą codziennością. Jednakowoż takie wykorzystanie technologii niesie ze sobą potwierdzone niekorzystne efekty dla naszego zdrowia, między innymi technostres.

Zwalcz stres

Zwalcz stres

Sytuacje losowe, straty, kłopoty finansowe, praca w dokuczliwych warunkach stanowią czynniki stresogenne. Na większość niesprzyjających sytuacji nie mamy wpływu. Zdarzają się ni stąd ni zowąd i powodują zdenerwowanie. Okazuje się, że długofalowe odczuwanie stresu powoduje niekorzystne skutki dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.W związku z tym ważne jest, aby nauczyć się sposobów na okiełznanie zdenerwowania. Zapoznaj się ze sposobami radzenia sobie ze stresem.

Leczenie depresji: z jakiego powodu wskazane jest poszukiwać pomocy specjalisty

Leczenie depresji: z jakiego powodu wskazane jest poszukiwać pomocy specjalisty

Depresja stanowi chorobę, jaka spotyka mnóstwo ludzi na całym globie. Jej objawy to m.in. zmartwienie, rozpacz, brak zainteresowań i przyjemności, problemy ze skupieniem i zakłócenia snu i chęci do jedzenia. Niemniej depresja może być nadzwyczaj kłopotliwa, to pomimo tego są sposoby na radzenie sobie z tym schorzeniem.

Szczególny urok dodatków komunijnych

Szczególny urok dodatków komunijnych

Komunia Święta to wielce istotnym świętem dla rodziny. Wykazuje ona jak najbardziej głównie charakter duchowy, refleksyjny. Niemniej jednak pragnąc w niezwykły sposób podkreślić podniosły istota tego zdarzenia, można postarać się o jego nadzwyczajną i piękną oprawę. W szczególności matkom zaprząta głowę sprawa ubioru do kościoła. Suknia, buty , garnitur, uczesanie, akcesoria - to wszystko ma być unikalne, ładne, a jednocześnie wyrafinowane i wysublimowane. Szczególnie dziewczynki chcą się wyróżnić spośród pozostałych, tym więcej, że w większości przypadków dzisiaj szata komunijny stanowi alba uszyta wedle tego samego modela dla całej parafii. W związku z tym to właśnie dodatki komunijne decydują o osobliwości stroju i przydają mu szczególnego charakteru.

Co świadczy o dużej popularności tatuaży?

Co świadczy o dużej popularności tatuaży?

Dziś sława tatuaży bez ustanku rośnie. Tatuaż został wyrazem indywidualności, czymś, co dobitnie albo delikatnie, w zależności od twoich preferencji, zezwala na wyrażenie siebie. Chociaż wiadomo, że tatuowanie jest sztuką wieczną i powinno się niesłychanie roztropnie podejść do doboru projektu, stworzenie pięknego tatuażu w fachowym salonie jest pożądanym zabiegiem upiększającym ciało. Co zatem świadczy o tej popularności tatuaży? Dlaczego tatuowanie stało się kunsztowną sztuką, którą lansują jedynie fachowi tatuatorzy?

Wiosna - uciążliwy okres dla alergików

Wiosna - uciążliwy okres dla alergików

Gdy dni się wydłużają, a słońce trochę przybliża się do Ziemi rozpoczyna się następny okres wegetatywny roślin.

Co to jest bezsenność technologiczna?

Co to jest bezsenność technologiczna?

Od jakiegoś funkcjonuje opis nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak niesłychanie odlegle, że nawet nie myślimy, co znaczy i czy nas dotyczy. A okazuje się, iż to problem o wymiarze ogólnospołecznym, wprost ogólnoświatowym. A szczególnie dotyczy grup, które w znacznym obrębie są zinformatyzowane oraz użytkują nowych technologii.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image