Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Usługi

Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Jednostki służby zdrowia stale poszukują sposobów na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności. Z tej przyczyny wiele z nich rozpoczęło projekty powtórnego użycia sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych przy użyciu używanych części zamiast nowych.

Jeżeli pracujesz z urządzeniami medycznymi, prawdopodobnie wiesz, że mogą one być kosztowne. Przeciętny koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy złotych. Nawet małe naprawy tych maszyn mogą osiągać cenę każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego powodu wiele szpitali i klinik zaczęło poszukiwać pracowników, przedsiębiorstw oraz instytucji które zdołają wspomóc we wdrożeniu procedur wykorzystania sprzętu medycznego z drugiej ręki. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się zawodowym obrotem częściami zamiennymi do sprzętu medycznego. Nabywają sprzęt z drugiej ręki lub części zamienne, rozbierają go na części, badają je, konserwują a także zabezpieczają do dalszej eksploatacji. Podzespoły sprzętu medycznego nie eksploatują się w równym tempie dlatego w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania numerycznego większość podzespołów może być w rewelacyjnym stanie i po profesjonalnym sprawdzeniu może bezpiecznie posłużyć w serwisowaniu innego instrumentu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane podzespoły do sprzętu obrazowania cyfrowego.Urządzenia do obrazowania cyfrowego to ciągle rosnąca część rynku. Jednak wraz z postępem i rozkwitem rynku, istnieją pewne części wykorzystywane w takich aparaturach, które trudniej znaleźć. W następstwie, ludzie szukają używanych części, żeby upewnić się, że zdołają dotrzymać kroku potrzebom. To zbudowało rynek używanych komponentów do aparatury do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane części komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są nieraz w dobrym stanie i są wycenione na wycinek ceny nowych części. Są one dodatkowo łatwe w montażu i nieraz mogą być naprawiane bądź serwisowane bez żadnych problemów. Oznacza to, że istnieje rosnące zapotrzebowanie na używane części do sprzętów medycznych, co świadczy, że istnieje również coraz większe zapotrzebowanie na firmy, mogące kompetentnie te komponenty zdobywać.

Tomograf, rezonans, rentgen, endoskopy, ultrasonografy - czy każde urządzenie można naprawić? Mnóstwo urządzeń do obrazowania diagnostycznego jest przewidzianych jako modułowe, co umożliwia wymianę części w razie takiej konieczności, a w poniektórych przypadkach również reperację elementów (used medical equipment parts). To samo tyczy się endoskopów i rezonansów magnetycznych, które konstruowane są, tak aby zachować się na lata. Muszą być jednakże regularnie serwisowane w celu zapewnienia właściwego działania. Sprzęt jest zaplanowany tak, by wymiana poszczególnych podzespołów nie oddziaływała na działanie pozostałych części. Mając wobec tego dostęp do sprawdzonych, chociażby używanych części zamiennych możemy utrzymać urządzenie sprawnym i gotowym do pracy przez wiele lat.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image