Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Dla domu

Ogród na tarasie

Ogród na tarasie

Gdy kończy się zima, wielu z nas ma już dość nudnego widoku. Tęsknimy za słońcem, ożywczym powietrzem i przede wszystkim za zielenią. Wyglądamy pierwszych zapowiedzi wiosny, raduje nas każdy pąk na pędach i nowiutkie, jasnozielone źdźbła trawy. Szczęściarze mający ogród przydomowy zaczynają wiosenne porządki na rabatach, projektują nowiutkie nasadzenia i szykują sadzonki. Lecz ci, którzy nie dysponują ogrodem wcale nie muszą czuć się poszkodowani w tym zakresie. Balkon może wystąpić w roli mini ogrodu i zaspokoić tęsknotę za bliskością z naturą. Jak więc zaaranżować balkon, aby stał się on dla nas tajemniczym miejscem obfitującym w bujną roślinność?

W jaki sposób zaprojektować wiosenne porządki?

W jaki sposób zaprojektować wiosenne porządki?

Gdy zbliża się wiosna, codziennie świat staje się bardziej ożywiony i kolorowy. Choć dni są wciąż chłodne, a noc przykrywa ziemię szronem, to niemniej jednak silne, lśniące promienie słońca, napęczniałe pąki roślin i donośne klucze powracających żurawi napawają nas ogromnym optymizmem. Wstępuje w nas zagadkowa skłonność do metamorfoz, do działania. Na wiosnę często rozpoczynamy nowe diety, przekształcamy nawyki lub fryzurę. Jednak dla wielu koniec zimy to okres na zrealizowanie wiosennych porządków. Chcemy dokładnie zaprowadzić porządek i odświeżyć obszar dookoła siebie, usunąć zbytecznych rzeczy, które nazbieraliśmy w minionym czasie i posegregować garderobę.

Houseboutem w piękny rejs

Houseboutem w piękny rejs

Nic tak nie łagodzi, jak prawdziwy odpoczynek wśród natury. Cisza, zadowolenie, subtelna bryza, w pobliżu szczebioty ptactwa. A dookoła szum fal, szelest liści, sitowia, czy trawy. Dla wielu zapracowanych Polaków to szczyt marzeń. Przeważnie pakujemy się w samochód i jedziemy gdzieś na zatłoczone plaże najbliższego pojezierza. Krzątanina, utarczki o miejsce na leżak, wrzawa, duża dystans do hotelu, nic, co można określić kompletnym komfortem. A jeśliby posiadać taki spokój na co dzień? Używać z powabów pięknej natury, zauważać nowe interesujące zakątki, a zarazem zapewnić sobie tak komfortowe okoliczności, jak w domu? Okazuje się, że zakup czy też nawet najem houseboata zapewni nam zrealizowanie wszelkich oczekiwań zarówno pod względem podróżniczym, jak i wypoczynkowym.

Jak aranżacja wnętrza ingeruje na nasz nastrój?

Jak aranżacja wnętrza ingeruje na nasz nastrój?

W architekturze wnętrz bardzo dogłębnie dba się o stylistykę i funkcjonalność aranżowanych powierzchni. Nie od dzisiaj wszak wiadomo, że przestrzeń, która nas otacza ma niesłychanie znaczący znaczenie na nasze samopoczucie i nastrój. Wobec tego współczesne, nowoczesne nurty architektoniczne mocno inspirują się psychologią, behawiorystką, oraz socjologią. Powstające więc aktualnie projekty dbają nie wyłącznie o piękno i wygodę domu, lecz również o dobre samopoczucie jego mieszkańców. Lecz zanim pobiegniesz do najdroższego architekta w mieście, dowiedz się, jak aranżacja wnętrza oddziałuje na nasz samopoczucie i co sam możesz zmienić.

Nowoczesne balustrady - bezpieczeństwo i styl

Nowoczesne balustrady - bezpieczeństwo i styl

Dla wielu z nas minione lata były raczej dokuczliwe. Jednakże okazało się, że Polacy są jednakowoż dalekowzrocznym i operatywnym narodem. Otóż niestałość na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych i racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na czas przyszły sprawiły, że w branży budowlanej nastąpił kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, lecz dodatkowo konieczną i zyskowną inwestycją.

Funkcjonalność przestrzeni i psychiki

Funkcjonalność przestrzeni i psychiki

Aspektem naszego życia, poczucia wygody, spełnienia, a głównie odpowiedniej formy psychicznej jest przestrzeń, w jakiej przebywamy. Prawidłowo zaaranżowana przestrzeń w miejscu zamieszkania, w miejscu pracy to warunek harmonijnego życia. W niektórych miejscach rozróżniamy wytchnienie i odsapnięcie, w innych zaś czujemy się przytłoczeni i wyczerpani. Dzieje się tak za sprawą naszej wielozmysłowości, na skutek której odbieramy środowisko. Zmysły zapachu, wzroku, dotyku są dla nas pomostem pomiędzy tym, co w świecie namacalne, a tym co wewnętrzne i metafizyczne.

Drewno vs cegła - domy z drewna

Drewno vs cegła - domy z drewna

Drewniane domy mieszkalne to tak w zasadzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, dzięki której powstaje nowoczesny dom przy minimalnym wykorzystaniu surowców budowlanych oraz zoptymalizowanej pracy wykonawców staje się konkurencją dla budynków wznoszonych tradycyjnie, to znaczy z betonu komórkowego lub cegły. Dlatego też domy drewniane posiadają liczne grono fanatyków. Drewniane konstrukcje swoją popularność zawdzięczają głównym walorom drewna tj. odporność konstrukcyjna, należyta izolacja, mała inercja termiczna, łatwość obróbki oraz wysoki walor estetyczny. Z drewna możemy budować domy bogatej wielkości, o arbitralnej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez reguły ogólnobudowlane) i w rozlicznych technikach spojenia (na wpusty, na kołki, na suchoitp.).

Budowlana przerwa na czas zimy - czy to ma sens?

Budowlana przerwa na czas zimy - czy to ma sens?

Z nadchodzącą nieubłaganie zimą każdego roku, co niektóre załogi ogólnobudowlane wykonują operacje wykończeniowe wewnątrz domu. Chociaż nie jest to zasadą, to mimo tego wypada dom zabezpieczyć przed opadami śniegu, deszczu jak również mrozów, które umieją zaskoczyć. Czy istnieje sens, żeby przerywać gruntownie prace na zimę? A może zupełnie nie? Na te pytania musi każdy w decydującym rozrachunku odpowiedzieć z osobna. Jednakże każdemu inwestorowi zależy na osłonięciu niewykończonych i narażonych na zawilgocenie elementów domu. W dłuższej perspektywie jest wstanie to przynieść korzyści z samego tylko dobrego samopoczucia, że zrobiło się wszystko, by w czasie powrotu na budowę po sezonie zimowym nie zastać pleśni, zniszczonych produktów jak również samego budynku.

Wybór schodów i balustrad

Wybór schodów i balustrad

Schody to nie jedynie konstrukcja o znaczeniu funkcjonalym. Schody mogą również być istotną atrakcją domu, dodają mu charakteru. Powinny komponować się z niedużymi pomieszczeniami, bez ograniczania wolnej przestrzeni.

4 plusy kupna mieszkania z rynku pierwotnego

4 plusy kupna mieszkania z rynku pierwotnego

Marzeniem każdego z nas jest kupno mieszkania. To na pewno jedna z najważniejszych inwestycji życiowych. Nie zawsze jesteśmy w stanie uzbierać całą kwotę, z tej racji dodatkowo staramy się o pożyczkę. To nawet bardziej powoduje, iż mówimy w tym miejscu o znaczącej decyzji, która wiąże nas niekiedy na długie lata. Z uwagi na duże kwoty chcemy, aby zakupione przez nas mieszkanie realizowało nasze wszelkie wymagania. Wskutek tego najpierw warto szczegółowo uściślić czego oczekujemy. Czy nasze wymagania zdoła doścignąć kupno mieszkania deweloperskiego?

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image