Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Dla domu

Jesienne porządki

Jesienne porządki

Przyszła jesień a wraz z nią czas na jesienne porządkowanie. Zadbanie o czystość to nie jedynie sposób na utrzymanie czystości, ale dodatkowo zadbanie o miłą aurę. Bezspornie mnóstwo ludzi nie przepada za sprzątaniem, niemniej jednak tak naprawdę o wiele bardziej miło jest zasiąść w fotelu jesiennym wieczorem, o ile wszystko naokoło lśni.

Warto jesienne standardowe czynności powtarzać co roku. Posprzatany dom będzie akuratnie przygotowany do zimy, zaś my ułatwimy sobie dalsze wysiłki w związku z gorączką wokół świąt. Jakim sposobem przeprowadzić sprzątanie jesienne, by prace prowadzone były w miarę lekko i prędko? Jak rozpocząć? Zastanówmy się, w jaki sposób uporać się z jesiennymi porządkami?.

Mycie okien-porządki jesienne

Mycie okien jest nader ważne. okresie letnich miesięcy na pewno nagromadziło się mnóstwo brudu. Poza tym gdy jest upalnie, szyby są brudzone przez rozliczne insekty. Nadchodzący zimowy chłód bez wątpienia będzie utrudniał w późniejszym starannym wyczyszczeniu okien. Zacznij od framug, a później użyj płynu do szyb. Dobrze wyczyść wszelkie szczeliny. Jednocześnie weź się za pranie firanek. Do pralki powinno się włożyć środek wybielający, żeby odświeżyć biel firanek. Nie należy zapominać o umyciu parapetów. Jeżeli posiadasz dom, to powinieneś rozważyć kwestię też z myciem elewacji i chodników. Doskonale się tu sprawdzają myjki ciśnieniowe. Jeżeli nie dysponujesz takim sprzętem użyj mopa czy szorstkiej drucianej szczotki. Obejrzyj drzwi zewnętrzne a także furtkę. Przeważnie w lukach kumuluje się piasek i błoto przyniesione wraz z letnim deszczykiem.

Sprzątanie według wewnątrz

Zazwyczaj na przełomie lata i jesieni wymieniamy konfekcję na cieplejszą. Przyszedł dobry termin na uporządkowanie szaf. Poświęć jeden dzień na konkretne pomieszczenie. Na koniec zostaw kuchnię i łazienkę. Jeśli posiadasz spiżarnię, wskazane jest do niej wstąpić, posegregować słoiki oraz zrobić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij również w sypialniach wytrzepać wszystkich materacy jak również odświeżyć dywanów. W łazience umyj starannie kafelki. Zdołasz uczynić to przy użyciu mopa czy też szmaty nałożonej na szczotkę. Postaraj się dokładnie doczyścić fugi. W podczas zimy nieczęsto otwieramy okna, jest mniej przewiewnie. W toalecie góruje wilgoć. Zgromadzony w spoinach kurz okaże się świetnym środowiskiem dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach gruntownie wyczyść wszelkie klosze lamp. Dla właścicieli sprzętów tarasowych to także sezon na wyczyszczenie i zabezpieczenie foteli i siedzisk. Jeśli staranniej zadbamy o meble zewnętrzne, tym taniej wejdziemy w kolejny sezon wiosenny. Zwykle po okresie grillowym również sprzątamy gruntowniej grille i paleniska. Tych zadań jest co niemiara, pomimo tego powinno się je po kolei zaplanować i doprowadzić do realizacji. By umilić sobie okres porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki czy audycji, czy też śpiewać.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image