Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Miejsca

Zabytki Gdańska: ratusz

Zabytki Gdańska: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to unikalna okazja dla tych turystów, którzy pragną nacieszyć się pięknem wspaniałych zabytków. Na brak perełek dawnego budownictwa nie można tutaj narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z tych skarbów architektury, którym warto się dokładniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Gmach ten stanowi bardzo charakterystyczną część miejskiej panoramy, zalicza się również do grona najważniejszych atrakcji starówki gdańskiej. Ta unikalna perełka architektury robi ogromne wrażenie na gościach. Ratusz ten przyciąga nie tylko wspaniałą bryłą i pełną detali architektonicznych elewacją. Ta budowla to również piękne pomieszczenia, które koniecznie trzeba zwiedzić. Muzeum, które mieści się w murach ratusza dawnej siedziby władz miejskich może się pochwalić bogatymi zbiorami. Reprezentacyjne wnętrza robią wrażenie, a pobyt w gdańskim ratuszu będzie dla wielu gości wspaniałą przygodą.Ratusz to tylko jedna z wielu atrakcji, jakimi może nas oczarować Gdańsk. By odkryć wszystkie skarby tego ośrodka miejskiego, warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę po jego obszarze.

Rewelacyjne zagospodarowanie sprawia, iż w Gdańsku bez przeszkód można znaleźć tanie noclegi bez względu na porę roku, dzięki czemu zorganizowanie takiego wypoczynku staje się coraz łatwiejszym zadaniem.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image