Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Miejsca

Odgłosy natury w mieście

Odgłosy natury w mieście

Wszyscy lokatorzy ogromnych aglomeracji kapitalnie znają to uczucie, gdy pragniemy chwili oddechu od miejskiego szumu i wzdychamy za spotkaniem z przyrodą. Szczęśliwie, w naszym kraju jest mnóstwo pięknych skwerów i ogrodów, które proponują ucieczkę od betonowej dżungli i pozwalają na spokój w otoczeniu przyrody. W tym materiale przedstawimy kilka swoiste miasta Polski, i wydobędziemy ich urocze miejskie oazy.

Lublin, znany jako "miasto ogrodów", ma do zaoferowania multum przecudownych zakamarków do wypoczynku. Jednym z najpopularniejszych ogrodów miejskich jest Park Saski, który rozpościera się na ponad 40 hektarach. Istnieje tam romantyczny staw, kolorowe rośliny i gigantyczne trawniki, gdzie można zaplanować piknik bądź po prostu odprężyć się na łonie natury. Ogród Saski również jest znany z powodu rozmaitości roślin, fontann i tarasów widokowych.

Stolica Polski proponuje multum zachwycających ogrodów miejskich, z których wyjątkowo sławny to Łazienki Królewskie. To miejsce, gdzie natura i architektura spotykają się w zgodności. W samym sercu skweru znajduje się Pałac na Wyspie, obrazkowy budynek z pięknym ogrodem naokoło niego. Spacerując po ogrodzie miejskim, można spotykać pawie, podziwiać malownicze ścieżki i cieszyć się widokiem na stawy i mostki. To wspaniałe miejsce na poetyczny spacer, czy też piknik w pobliżu przyrody.

Główne Miasto Wielkopolski słynie z Parku Cytadela, który jest znakomitym skwerem na wyciszenie i zadumę. Mieści się tam stary bastion, obszary zielone, i dodatkowo staw, który przyciąga mnogie ptactwo. Park Cytadela jest ulubionym zakamarkiem zakochanych par, biegaczy i rowerzystów. Oprócz tego, można tam też zobaczyć Palmiarnię, gdzie rośnie co niemiara egzotycznych roślin, kreując tropikalny klimat.

Gród podwawelski, jedno z najcudowniejszych miast w naszym kraju, proponuje dużo urokliwych parków. Wśród nich wskazane jest wzmiankować o Plantach, które wyznaczają zieloną aleję otaczającą Stare Miasto. Jest to świetne miejsce na spacery, odpoczynek na ławeczce, czy też biesiadowanie w okolicy drzew. Innym zasługującym na wzmiankę zakątkiem jest Park Jordana, na którym rozpościerają się zbiorniki wodne, fontanny, altany i liczne rzeźby, tworząc atmosferę rustykalnego skweru.

Miejskie zieleńce są niezastąpionym fragmentem mieszkania w mieście. Dają nam możność odłączenia się od codzienności i pogrążenia się w przyrodzie. Niezależnie, czy jesteś rezydentem Lublina, Warszawy, Poznania, czy Grodu Kraka, bez wątpienia odkryjesz piękne parki i ogrody miejskie, które zapewnią Ci kapitalne chwile odpoczynku i wytchnienia. Warto używać tych lokalizacji, żeby zachować równowagę pomiędzy miejskim stylem egzystencji, a zbliżeniem z naturą.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image