Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Miejsca

Wolińskie atrakcje

Wolińskie atrakcje

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego to niezwykły obszar. Tutaj żaden turysta na nudę narzekać nie będzie, a unikalne atrakcje czekają tu na gości praktycznie na każdym kroku. Gdzie opłaca się wybrać?

Dla tych turystów, którym marzą się niezapomniane wczasy nad Bałtykiem doskonałym punktem może się okazać Wolin. To jedna z najważniejszych atrakcji nad naszym morzem a jednocześnie miejscowość, która może się pochwalić bardzo dobrym zapleczem turystycznym. Świetnie rozwinięta baza noclegowa sprawia, że każdy gość znajdzie tu tanie noclegi. A w jaki sposób warto tutaj spędzić wolny czas? Kto zdecydował się na wczasy w rejonie Wolina, ten z pewnością żałować tego nie będzie. Wolin jest zaliczany do grona najciekawszych ośrodków turystycznych nad naszym morzem. To miejsce skutecznie przyciąga miłośników historii, przy czym głównym tematem w tej części kraju są Wikingowie. To właśnie z nimi wiążą się najważniejsze atrakcje tej miejscowości. Kto znajdzie tutaj tanie noclegi, ten będzie mógł brać udział w tak ważnej imprezie, jakim jest tutejszy Festiwal Wikingów.

Wolin to również inne ciekawostki. Na gości, którzy spędzają tutaj wczasy czeka też uroczy port oraz interesujące budowle. Na szczególne wyróżnienie zasługuje miejscowy ratusz. Przyciąga także Muzeum Regionalne, w którym prezentowane są ciekawe zabytki związane z przeszłością Wolina. Dużo atrakcji czeka tu również na miłośników atrakcji o przyrodniczym charakterze. Warto pamiętać, że w okolicy rozciągają się tereny Wolińskiego Parku Narodowego. Wycieczki po nim każdemu turyście dostarczą wielu niezwykłych wrażeń.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image