Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Miejsca

Ciekawe miejsca w Szwecji: Gamla Uppsala

Ciekawe miejsca w Szwecji: Gamla Uppsala

Wycieczki do krajów położonych na północy Europy od paru sezonów są bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta - Skandynawia to osobliwe zabytki, niezwykły świat przyrody oraz moc historycznych pamiątek.

Wśród tych krajów skandynawskich, którymi bez wątpienia należałoby się dokładniej przyjrzeć, jest Szwecja. Państwo to ma się czym poszczycić, a znane biura podróży już wiele lat temu doceniły turystyczne atuty tego kraju. Jednym z ciekawszych miejsc, jakimi zdoła zafascynować turystów Szwecja, staje się ośrodek miejski znany pod nazwą Uppsala. To niezwykle istotny dla całej Skandynawii ośrodek uniwersytecki, na terenie którego można ujrzeć sporo fascynujących zabytków. Dla amatorów przeszłości najciekawszym punktem w programie nieomal każdej wycieczki po tej części Szwecji będzie jednakże nie właściwe centrum Uppsali, a wiekowa osada pogańska, znajdująca się w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Gamla Uppsala to niezwykłe miejsce. Założona w VI wieku, kojarzona jest z krwawymi ofiarami, jakie składano tutaj dawnym bogom.

Obecnie Gamla Uppsala to głównie takie atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z ciekawszych pamiątek z dawnych czasów oraz jedna z najciekawszych ciekawostek historycznych, z jakimi można się spotkać w trakcie wypraw w rejonie Uppsali.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image