Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Miejsca

Będzińskie skarby - co warto zobaczyć w tym mieście?

Będzińskie skarby - co warto zobaczyć w tym mieście?

Będzin jest jednym z najwspanialszych miast jakimi może się poszczycić Zagłębie. Miejscowe obiekty sprawiają, że wycieczki po Będzinie stają się dla wielu z nas wyjątkową przygodą.

Co warto zobaczyć podczas odkrywania tego miasta? Jakie atrakcje Będzina mogą zrobić na gościach największe wrażenie? Będzin może się poszczycić cenną pamiątką z czasów średniowiecza. Są nią fragmenty średniowiecznych murów miejskich, które przed wiekami otaczały całe historyczne miasto. W gronie skarbów architektury sakralnej wyróżnia się kościół parafialny Świętej Trójcy. To ciekawa pamiątka, pamiętająca okres panowania Kazimierza Wielkiego.

Przedwojenny Będzin był ważnym ośrodkiem osadnictwa dla Żydów. Do dziś przypominają nam o tym takie miejsca, jak Plac Bohaterów Getta Będzińskiego na obszarze getta a także Dom Modlitwy Cukermana. Zachwyca też synagoga Mizrachi, nad którą opiekę pełni obecnie Muzeum Zagłębia. Placówka ta ma jeszcze pod swą opieką Pałac na Gzichowie oraz zamek, wzniesiony w czasach Kazimierza Wielkiego. Aktualnie w miejscach tych można zwiedzać ciekawe wystawy, dzięki którym można lepiej poznać historię Będzina a także jego dawnych mieszkańców.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image