Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Miejsca

Ciekawe pomysły na ferie zimowe

Ciekawe pomysły na ferie zimowe

Każdego roku, gdy rozpoczyna się zima pojawia się wciąż to samo kwestia, dokąd można wyruszyć ferie zimowe. Jak wiadomo, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy więc dobrze opracować ten czas, żeby nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas wypełniony był w czynny i ciekawy sposób. Jak wobec tego zaaranżować ferie zimowe, gdzie wyjechać z dziećmi, by całkowicie wykorzystać z czasu wolnego?

Przeważnie jako pierwszy inicjatywa w rodzinie pojawia się idea wyjazdu w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza możliwość dla wszystkich wielbicieli sportów zimowych. W zimie w górach niemal zawsze leży pokrywa śnieżna, a sam klimat górski wspiera utrzymaniu właściwych warunków do jazdy na nartach, czy snowboardzie. Ferie w górach to inicjatywa nie tylko dla tych, którzy śmigają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, ale również dla wszystkich, którzy wiedzą, iż na naukę zawsze jest czas. W wszystkim tatrzańskim i sudeckim kurorcie działają wypożyczalnie sprzętu. Można również bez trudu skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To istotnie piękne, rozbudowane trasy, ale należy się spodziewać się również, że są one silnie przepełnione. Wobec tego warto też zastanowić się Krynicę, Wisłę, bądź też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają trochę większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, lub Austrii są naprawdę obszerne i słyną z nadzwyczajnie długich i zadbanych tras narciarskich. Kurorty oferują atrakcje nie tylko dla narciarzy i snowboardzistów. Można również skorzystać z pobliskich torów saneczkowych, bądź należycie szykowanych lodowisk. Bardzo często nieopodal znajdują się również ośrodki Spa, czy termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko ogromną uciechą, lecz i pokrzepieniem odporności.

Jeżeli jednak kogoś znużyły atrakcje w górach, może wyruszyć ferie zimowe na Mazurach albo w okolicach Puszczy Białowieskiej. Powinno się jest w szczególności skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, dlatego że oprócz smacznego, zdrowego wyżywienia zazwyczaj proponują ogrom innych atrakcji, dzięki którym intrygująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, odkrywanie tropów zwierząt, bądź też spotykanie na swojej drodze żubra, lisa, czy zająca, to każdorazowo fascynujący relaks dla rodzin z dziećmi. Bardzo nierzadko istnieje opcja załatwienia kuligu, bądź ogniska w wyznaczonym miejscu. W okolicach Białowieży są też szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne uczestniczą w organizacji nie tylko takich przyjemności, ale dodatkowo proponują udział w przeróżnych warsztatach artystycznych lub popularno-naukowych. bezsprzecznie czas spędzony wśród inspirujących osób będzie interesujący i korzystny.

Ferie nad morzem poniektórym nieprawidłowo mogą się marnie kojarzyć. Lecz tak w rzeczywistości to wielce pociągająca inicjatywa, niekoniecznie kierowana dla amatorów morsowania. Morze wygląda nadzwyczajnie i magicznie o każdej porze roku, a puste, szerokie plaże pobudzają do długich swobodnych spacerów. Bardzo wiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje propozycje właśnie z myślą o feriach zimowych. Są organizowane rozliczne wieczorki tematyczne, gry na basenach, w centrach rozrywki, bądź salach kinowych. Dorośli mogą liczyć na chwilę samotnego relaksu w saunie, czy Spa, podczas gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to propozycja w szczególności dla tych, którzy przedkładają w mniejszym stopniu sportowej aktywności, lecz chcą spędzić czas podobnie zdrowo i przyjemnie.

W ostatnim czasie Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy za granicą, w szczególności w ciepłym klimacie. To alternatywa wyraźnie dla tych z bardziej dostatnim mieszkiem, choć wypada pamiętać, że dużo hoteli w swojej ofercie uwzględnia znaczne bonifikat na dzieci, czy też całkowicie zwalnia z opłat za nie. Podróż na ferie do ciepłego kraju to faktycznie fascynująca inicjatywa dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakowoż po to, by naprawdę schwycić trochę ciepłych promieni słonecznych, powinno się się wybrać nieco dalej. Często wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, lub Meksyk. Wyruszamy także chętnie do Tajlandii, lub na Dominikanę. Należałoby jednak pamiętać, że do takiego wyjazdu należy się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W czasie pandemii w różnych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Należy rzetelnie przedłożyć się z informacjami na sprawa wszystkich przepisów sanitarnych panujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani dotkliwych niespodzianek, ani rozczarowania.

Ferie zimowe można spędzić wobec tego faktycznie w najrozmaitszy sposób. Szczególnie jednakże wskazane jest pamiętać o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas na pewno spędzimy wolny czas najlepiej.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image