Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Biznes

Umowa o dotacje z funduszy - w jaki sposób ją należycie wcielić w życie?

Umowa o dotacje z funduszy - w jaki sposób ją należycie wcielić w życie?

Za pomocą Funduszy Europejskich zostało wykonanych wiele projektów. Efektywnie wykonany projekt wymaga jednak solennego przygotowania i a także wykonania wielu działań mających na celu wypełnienie wszelkich zaleceń przydzielanych przez umowę o dofinansowanie. W jaki sposób wydajnie zarządzać projektem? Kto może zostać beneficjentem? Gdzie znaleźć rzetelne doradztwo projektowe? Jak zagwarantować firmie rzetelną realizację umowy? Sprawdź, kto i jak może zostać beneficjentem.

Celowy wniosek to podstawa.

Zgodnie z prawem wniosek o dotacje może przedłożyć tak naprawdę każdy podmiot, który prowadzi działalność gospodarczą. Mogą to być instytucje samorządowe, oświatowe, medyczne, firmy niezależnie od zakresu i typu działalności jak również wszelkie inne organizacje poza administracją publiczną. Na ogół wskazana instytucja oznajmia nabór wniosków do wskazanego projektu. Dopłatę z funduszy unijnych można otrzymać między innymi na rozwój przedsiębiorstwa, projekty innowacyjne, projekty prospołeczne, edukację, działania na rzecz zmniejszenia bezrobocia oraz związane z odnawialnymi źródłami energii.

Wniosek o dofinansowanie powinien przygotowany należycie w stosunku do wymogów formalnych. Jak najbardziej podstawowym oparciem dla poprawności wnioskowania o dotację musi być zgodność celu związanego z działaniem przedsiębiorstwa. Ustalenie źródła finansowania projektu jest koniecznością, trzeba wskazać należyty projekt, który będzie odzwierciedlał model działalności wnioskodawcy.

określenie etapów projektu musi być jednym z podstawowych elementów wniosku. Warto zapoznać się starannie z informacją a także wymaganiami projektu, albowiem korzystne przyjęcie aplikacji o dofinansowanie nie oznacza pomyślnej realizacji instrukcji projektu. Ponieważ to na beneficjencie spoczywa obowiązek prowadzenia całej żądanej dokumentacji i przestrzegania wskazanych procedur.

Po sygnowaniu umowy o dofinansowanie tak w rzeczywistości wówczas zaczyna się najtrudniejszy etap. Poprawna adaptacja poleceń wynikających z projektu szczególnie polega na na umiejętnym zarządzaniu projektem. Wśród obowiązków stawianych przedsiębiorcy znajduje jest również skrupulatne wskazanie poniesionych kosztów. W momencie braku pełnej dokumentacji, nie zrealizowania wytycznych złączonych z kontrolą i audytem projektu unijnego przedsiębiorca musi się liczyć z utratą części lub całości dotacji. Wobec tego dla beneficjenta, który chce odpowiednio zarządzać projektem wartościowym rozwiązaniem jest skorzystanie z doradztwa w zakresie zarządzania projektami. Wiarygodny zespół ekspertów pomoże na poziomie przygotowania wniosku oraz zrealizowania wszelkich urzędowych wymogów, dodatkowo podejmie się kontrolowania następnych działań. W składzie firmy doradczo szkoleniowej Fuda pracują doświadczeni audytorzy i eksperci z różnych dziedzin. Beneficjent może spodziewać się wnikliwej analizy procesu projektowego, tak samo w obszarze finansowym, jak i proceduralnym. Eksperci posiadający właściwe kwalifikacje do przeprowadzenia audytu wewnętrznego i zewnętrznego przedłożą kompletną dokumentację sprawozdawczą . Pomogą przy określeniu kwalifikowalności wydatków i rzetelnego wyznaczenia końcowego rozliczenia kosztów. Doradztwo w zakresie zarządzania projektami stanowi dla każdego beneficjenta nie tylko wsparciem w czasie realizacji ustalonych w instrukcji wytycznych, lecz szczególnie gwarancją prawidłowego toku procesu projektowego.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image