Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Zdrowie i uroda

Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

Aby czuć się dobrze we własnym ciele, musisz czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym przeważnie nie pamętamy, to fakt, iż nasza żywność wpływa na nasze samopoczucie. Tak! Odpowiednie jedzenie sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Eksperymenty wykazują, że poniektóre pokarmy albo kombinacje żywności trzeba wystrzegać się dla naszego zdrowia psychicznego i innych, jakie mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Jakiej żywności trzeba wystrzegać się?

Śmieciowe jedzenie.
Nie jest to czymś niespodziewanym, ale śmieciowa żywność musi być oczywiście zakazane, i usunięte na tyle na ile to możliwe z diety. Hamburgery, pizze, frytki mogą uczynić, że będziesz przez chwilę szczęśliwy, jednakże częste konsumowanie tych wyrobów będzie bardziej sprzyjać melancholii aniżeli szczęściu.

Napój alkoholowy
Kieliszek wina mógłby być cudowny na imprezę z przyjaciółmi. Aczkolwiek niemal wszystkie trunki alkoholowe wywołują wahania poziomu cukru a także stymulują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do powodowania bezsenności, co więcej depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko niszczy skórę oraz figurę, ale też atakuje nasz umysł. Przyrost ilości węglowodanów w codziennej diecie danej osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól wzmacnia ataki paniki. Stymuluje ciśnienie krwi, dzięki czemu przyspiesza akcję serca. Następnie układ reaguje wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama powoduje stres oraz lęk. Nie jest idealny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To ponoć ulubiony napitek mnóstwa osób, lecz na zapewne nie jest optymalny. Kawa powiela hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image