Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Zdrowie i uroda

Jak nie utyć zimą i jesienią?

Jak nie utyć zimą i jesienią?

Wiele osób zastanawia się jak nie nabrać kształtów jesienną i zimową porą. Pomimo pozorom bywa to łatwiejsze aniżeli mogłoby się wydawać na pierwsze spojrzenie. Kiepska aura na dworze sprawia, że powstrzymujemy swa aktywność fizyczną, ale to kolosalny błąd. Mimo niesprzyjającej pogody nie opuszczajmy ćwiczeń. Pomogą one w pozbywaniu się nadmiarowych kalorii, lecz nie tylko. W czasie ćwiczeń w naszym mózgu rodzą się endorfiny, oznaczane hormonami szczęścia.

Uprawiać sport możemy w domowym zaciszu. W Internecie znajdziemy mnóstwo materiałów, które pozwolą nam poprawnie zrealizować trening. Typ ćwiczeń winien być dostosowany do naszej formy, poziomu zdrowia, a i podmiotowych upodobań.

Nie możemy również zapomnieć o zdrowej oraz zbilansowanej diecie. Zdrowa dieta zupełnie nie musi być kosztowna. Po zastosowaniu łatwych porad każdy z nas zdoła lepiej się żywić.

Na początku sprawdźmy co warto jeść jak najczęściej. W dziennym jadłospisie winny górować sezonowe warzywa oraz owoce. Postawmy również na produkty pełnoziarniste. Odkryjemy w nich dużo błonnika.

Dieta pełna błonnika

Jako taki nie zawiera za wiele składników odżywczych. Jakkolwiek pobudza on działanie naszych jelit. Dzięki temu nie będzie trzeba męczyć się z zaparciem. Na domiar tego prędzej poczujemy odczucie sytości. Skutkiem tego skonsumujemy znacznie mniej kalorii. A to szczególnie ważne jeżeli trudzimy się z dodatkowymi kilogramami. Rzecz jasna błonnik nie usunie naszych problemów z figurą. Jakkolwiek bardzo przyśpieszy przebieg odchudzania.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image