Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Zdrowie i uroda

Co pomoże na ból kręgosłupa

Co pomoże na ból kręgosłupa

Bóle w kręgosłupie nie przechodzą tak szybko jak tego oczekujemy. To kręgosłup jest podstawą ciała każdego z nas, na której utrzymuje się wszystko to z czego zostało utworzone ciało człowieka. Zdecydowana większość osób ma już duże zwyrodnienia kręgosłupa, jednakże wielu ludzi nadal żyje w nieświadomości, inni ignorują ten problem albo poszukują innej przyczyny.

Zwichnąć kręgi kręgosłupa jest wyjątkowo łatwo, to może być nawet minimalne zwichnięcie w wyniku którego następuje zesztywnienie naszych mięśni i uniemożliwia to danemu kręgowi powrócić na właściwie miejsce. Bóle dotyczące kręgosłupa nie ustępują tak prędko jak tego oczekujemy. W zależności od poziomu zaawansowania zwyrodnienia naszego kręgosłupa aby zlikwidować dolegliwości potrzeba czasu i cierpliwości. żeby nasz kręgosłup był zdrowy jest ważne odpowiednie spanie, niezwykle istotny jest właściwie dobrany materac na którym de facto spędzamy jedną trzecią część naszego życia. Oprócz dobrze dobranego materaca pożądana jest także dość twarda poduszka pod szyję a dodatkowo odpowiednie zestawy ćwiczeń. Gdy śpimy nasze mięśnie rozluźniają się dzięki temu sen jest właściwym czasem do rehabilitacji kręgosłupa. Pozycja, w której śpimy też ma znaczenie. Najbardziej korzystna jest pozycja , w której śpimy na wznak, równo, na plecach gdy ręce mamy ułożone wzdłuż naszego ciała i rozluźnionymi nogami. W momencie gdy ludzkie ciało znajduje się w takiej pozycji to waga jest rozłożona równomiernie na łóżku a nasze mięśnie się rozluźniają. Kiedy mięśnie się rozluźniają wszelkie zwichnięcia kręgów lekko się prostują. Podczas snu w tej pozycji ludzkie serce jest minimalnie obciążone, bez trudności pompuje krew oraz stwarza to lepsze warunki krążenia. A w momencie gdy krew prawidłowo krąży to nasza wątroba lepiej funkcjonuje oraz usuwa z organizmu wszelkie szkodliwe związki. Prawidłowo pracująca wątroba wpływa na polepszenie metabolizmu i dlatego wtedy chudniemy we śnie. Bez stosowania diety po kilku miesiącach spania na twardym materacu ludzki organizm ma możliwość pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów. Pierwsze noce , które spędzisz na twardszym niż do tej pory materacu niechybnie przysporzą bólu mięśni oraz twojego kręgosłupa, jednakże z chwilą zniknięcia posiadanych zwichnięć wszystkie istniejące bóle również ustąpią.

W momencie gdy sypiamy na zbyt miękkim materacu kręgosłup nie jest w stanie się rozluźnić i stwarza to następne zwichnięcia w obrębie naszego kręgosłupa. Kręgi ulegają wygięciu a potem następuje ich zwyrodnienie gdy sypiamy na miękkim materacu oraz wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka podtrzymuje normalny stan przegrody nosowej. Tymczasem ona jest odpowiedzialna za zachowanie równowagi fizjologicznej właściwie wszystkich organów w ciele każdego z nas. Jakość snu, która to wynika bezpośrednio z stopnia twardości naszego materaca, posiada ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, a przez to na zdrowie naszego organizmu.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image