Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport

Nordic Walking - marsz do zdrowia i sylwetki

Nordic Walking - marsz do zdrowia i sylwetki

Nordic Walking stanowi nie wyłącznie zdrowy sposób spędzania czasu na orzeźwiającym powietrzu, lecz dodatkowo aktywność sportowa dostępna dla wszystkich bez względu na wiek lub poziom kondycji. Za sprawą tego sportu , możesz radować się witalnością na każdą porę roku. W niniejszym artykule omówimy zasady stosownego Nordic Walking, niezbędne wyposażenie oraz zdradzimy, z jakiego powodu powinno się zacząć tę przyjemną formę sportu.

Nordic Walking znaczy nie tylko prozaiczne spacerowanie z kijkami. Występują rzeczowe reguły, które pozwalają na efektywną pracę mięśni oraz przeciwdziałają urazom. Oto parę nadrzędnych podpowiedzi:
Właściwy sposób trzymania kijków: kijki trzymaj w dłoniach, opierając się na dedykowanych rękawiczkach. Upewnij się, czy są one porządnie dopasowane do Twojej figury i parametrów.
Manewr ramion: podczas chodzenia, żywo angażuj ramiona, ćwicząc ruchy przypominające pracę wioseł. To pozwoli na lepszą stabilizację oraz spalanie kalorii.
Właściwa postawa: utrzymuj wyprostowaną sylwetkę, z nieco pochyloną do przodu górną częścią ciała. Stroń od wyginania w okolicach talii.
Kroki i oddech: długi chód oraz równomierne oddychanie to podstawa. Monitoruj ciało, aby utrzymać stały rytm, który przyspiesza impet spaceru.

Aby uprawiać Nordic Walking wykorzystujesz tylko paru elementarnych detalów wyposażenia:

Kijki Nordic Walking: Dobierając kijki, zwróć atencję na budulec, długość i ciężar. Najrozsądniej jest poprosić o porady sprzedawcy w sklepie sportowym.
Obuwie: Dobierając buty, zdecyduj się na sportowe warianty zapewniające właściwą amortyzację oraz stabilność. Pamiętaj, że Twoja marszruta Nordic Walking może ciągnąć się przez odmienne typy terenu.
Odzież: Wybierz ubranie adekwatne do aury. Na zimę warto wyposażyć się w wyśmienitą odzież termoaktywną.
Uchwyt na smartfona: o ile jesteś fanatykiem technologii, rozwiązania utrzymujące smartfona pozwolą ci na pewne monitorowanie tempa marszu oraz dystans.

Nordic Walking to aktywnosć fizyczną, który jest osiągalny dla każdego, bez względu na wiek, czy poziom kondycji fizycznej. To kapitalna postać aktywności tak samo dla seniorów, jak i dla młodszych, chcących utrzymać wyśmienitą kondycję. Ponadto, bez względu od pogody, można kultywować Nordic Walking przez cały rok. W zimie należy zaopatrzyć się w stosowne okrycie, a w lecie można radować się ożywczym powietrzem i wspaniałymi pejzażami. Powinno się nadmienić, że Nordic Walking wykazuje mnóstwo korzyści dla zdrowia, takich jak ulepszenie kondycji fizycznej, zmniejszenie stresu, bądź pobudzanie mięśni całego ciała. To także doskonały sposób na spotkanie z naturą oraz spędzenie czasu z przyjaciółmi czy rodziną.

Nordic Walking stanowi sport, który cieszy się coraz większą popularnością wskutek swojej uniwersalności i zbawiennym efektom zdrowotnym. Zachowując odpowiednie reguły i akcesoria, zdołasz cieszyć się tą aktywnością na okrągło, bez względu na pogodę . Zapraszamy do sprawdzenia Nordic Walking i przystąpienia do grona jego miłośników!

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image