Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej znane zawody sportowe globu. Trwają blisko dwóch tygodni, podczas których zaplanowane są konkursy w wielu dyscyplinach indywidualnych oraz zespołowych.

Aktualnie rozgrywane są dwa osobne warianty igrzysk olimpijskich - letnie oraz zimowe. Imprezy te realizowane są na przemian co dwa lata, tak, że zarówno igrzyska letnie jak i zimowe rozgrywane są w odstępie czterech lat. Jest to referencja do tradycji Olimpiady ze antycznej Grecji - zawody sportowe w Olimpii były organizowane właśnie co 4 lata. Dla najlepszych, poza nagrodami pieniężnymi oraz ogromną popularnością, przewidziano medale - za uzyskanie pierwszego miejsca złoty, za drugie srebrny i za trzecie brązowy.

W 2016 roku igrzyska olimpijskie zrealizowane zostały w brazylijskim mieście Rio de Janeiro, które zaledwie 2 lata temu było współgospodarzem mundialu, zaś w 2013 r. gościło pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Poprzednim gospodarzem igrzysk letnich był Londyn. Z kolei minione igrzyska zimowe odbywały się w Soczi nad Morzem Czarnym, zaś następne w Pyong Yeang w Korei Południowej.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image