Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Sport

Dlaczego warto pływać kajakiem

Dlaczego warto pływać kajakiem

Każdy człowiek powinien co najmniej dwa lub trzy razy w ciągu tygodnia solidnie poćwiczyć. nie od dziś wiadomo, iż ćwiczenia fizyczne wzmacniają tężyznę fizyczną i kondycję. Trening nadzwyczaj korzystnie wpływa na nasze serce i układ krążenia. Nie każdy jednak lubi biegać, lub pocić się na siłowni. Warto więc zainteresować się takim sportem, który dostarczy nie tylko korzyści dla zdrowia, ale będzie również przyjemny i relaksujący. Takim sportem z pewnością jest pływanie na kajaku. Co powoduje, że spływy kajakowe lubią wszyscy, niezależnie od wieku i stanu kondycji fizycznej ?

Aktywność fizyczna

Spływ kajakowy jest okazją do spokojnych, lecz potrzebnych ćwiczeń fizycznych. Na ogół spędzamy na kajaku pół dnia, ruszając ramionami i tułowiem pobudzamy wiele mięśni. Aby sforsować zakręty albo zatory na rzece trzeba włożyć trochę siły. Nasze mięśnie aktywizują się, zaś krążenie dynamicznie pracuje. Podczas spływu nie czujemy jednak zmęczenia. Różnorodność trasy umożliwia nam złapanie oddechu.

Podziwianie widoków

Niewątpliwie ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle przyjemny. Spływy kajakowe odbywają się wśród cudownych przyrodniczych krajobrazów. Płyniemy rzeką, mijamy drzewa, sitowia, stada ptactwa wodnego i zadziwiających owadów. Otoczeni ciszą i urodą przyrody lepiej odpoczywamy i prędzej się relaksujemy. Bliskość natury ma bardzo duże znaczenie dla naszego nastroju.

Kajaki to sport dla wszystkich

Lekkie wiosłowanie z biegiem rzeki to fantasyczna rozrywka, z której każdy może skorzystać. Nie ważny jest wiek kajakarza. Można zdecydować się na trasę łatwiejszą lub pełną meandrów. Płynie się według własnego tempa, można zarządzić przerwę, ażeby urządzić biwak. To znakomity pomysł na wspólną rodzinną wyprawę, pełną przeróżnych niespotykanych przygód.

Warto pamiętać, że spływy kajakowe są tanim sposobem na organizację czasu w wakacje. Wystarczy tylko wynająć kajak. Na rzece można spędzić miło wiele godzin. Jest to zatem ekonomiczny sposób na aktywne spędzanie wolnych weekendów lub wakacji na łonie natury.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image