Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Dla domu

Zadbaj o bawełnianą pościel

Zadbaj o bawełnianą pościel

Pościel z bawełny to znakomity wybór, który sprawdzi się doskonale w wielu sypialniach. Warto pamiętać o tym, że by móc całkowicie korzystać z jej walorów, a tym samym istotnie przeciągnąć jej żywotność oraz zachować higienę snu, powinno się przede wszystkim mieć na uwadze, jak właściwie o nią dbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile razy powinno się oddawać do prania pościel bawełnianą. W tym przypadku nie istnieje jakakolwiek zasada mówiąca o tym, z jaką częstotliwością powinno się wykonywać tą czynność - zależy to zwyczajnie od osobistych potrzeb domowników. Dla zachowania czystości w czasie snu należałoby zmieniać pościel co najmniej raz w ciągu miesiąca, a jeszcze częściej w okresie letnim, gdy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Częstotliwość prania należałoby wzmóc też w razie choroby.

Podczas prania bawełnianej pościeli powinno się pamiętać o tym, by nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów utworzonych z innych typów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce wymaga nieco więcej miejsca, zatem nie należy zbyt wiele zarazem ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się do końca, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie kolejnego cyklu prania. W sytuacji pościeli bardzo mocno ubrudzonej dobrym pomysłem jest zostawienie jej na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania bawełnianej pościeli istotne jest również zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z danymi zawartymi na metce. To zawsze najbardziej wiarygodna informacja, którą trzeba mieć na uwadze w czasie prania. Warto też pamiętać o tym, iż bawełna to często wykorzystywany materiał dostępny w różnych formach, dlatego nie ma jednej reguły mówiącej o zasadach prania pościeli bawełnianej.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image