Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Dla domu

Nowoczesne balustrady - bezpieczeństwo i styl

Nowoczesne balustrady - bezpieczeństwo i styl

Dla wielu z nas minione lata były raczej dokuczliwe. Jednakże okazało się, że Polacy są jednakowoż dalekowzrocznym i operatywnym narodem. Otóż niestałość na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych i racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na czas przyszły sprawiły, że w branży budowlanej nastąpił kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, lecz dodatkowo konieczną i zyskowną inwestycją.

Aktualnie mnogość inwestycji zainicjowanych w ostatnich dwóch latach, jest już na etapie ostatecznego wykańczania. Niektórzy myślą już o komplecie dokumentów, jakie trzeba przedłożyć w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się także wymiar bezpieczeństwa korzystania schodów, zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz stosowne kodeksy unijne charakteryzują zasadność umocowania balustrady w przypadku, gdy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z obu stron ścianą. Warunek zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się również w przypadku antresoli, balkonów, loggi i tarasów.

W tej chwili branża architektury wnętrz jest tak aktywna i energiczna, że udaje się z powodzeniem dobrać design schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne nastawienie do stylu wykończenia domu nie koliduje z alternatywami zamontowania atrakcyjnej wizualnie i komfortowej balustrady. W nowoczesnych projektach przeważają przede wszystkim elementy stworzone ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w wypadku odniesienia się do stylistyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Aby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko funkcję ochronną, ale też była stylowym detalempodkreślającym charakter wnętrza powinno się wyselekcjonować solidne i odporne materiały. Barierka skonstruowana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki należy zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wtedy będziemy mieli pewność, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale też bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Aktualnie na rynku dostępnych jest dużo rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź też kompletny system, który obejmuje wszelkie niezbędne składniki nowoczesnej balustrady. Kupno pełnego, gotowego systemu montażu balustrady jest alternatywą perfekcyjną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada niezwyczajnie atrakcyjnie. Ten właściwość jest szczególnie ważny, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Należałoby więc poszukać takiej oferty na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w w intrnecie, gdzie prezentowany jest okazały asortyment balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak również kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości oraz spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą tym samym być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, ale nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wskazane jest w związku z tym pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, dlatego że otwierają przed nami możliwości swobodnej, dopasowanej do naszego gustu i portfela aranżacji naszego wnętrza.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image