Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Dla domu

Drewno vs cegła - domy z drewna

Drewno vs cegła - domy z drewna

Drewniane domy mieszkalne to tak w zasadzie budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, dzięki której powstaje nowoczesny dom przy minimalnym wykorzystaniu surowców budowlanych oraz zoptymalizowanej pracy wykonawców staje się konkurencją dla budynków wznoszonych tradycyjnie, to znaczy z betonu komórkowego lub cegły. Dlatego też domy drewniane posiadają liczne grono fanatyków. Drewniane konstrukcje swoją popularność zawdzięczają głównym walorom drewna tj. odporność konstrukcyjna, należyta izolacja, mała inercja termiczna, łatwość obróbki oraz wysoki walor estetyczny. Z drewna możemy budować domy bogatej wielkości, o arbitralnej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez reguły ogólnobudowlane) i w rozlicznych technikach spojenia (na wpusty, na kołki, na suchoitp.).

Jest to na tyle solidne rezultat, bo umożliwia to wyprzedaż skończonych zestawów do samodzielnego wznoszenia, bez zatrudniania wiekszej ekipy montażowej. Zestawy przekazane są szczególnie dla złotych rączek, bądź zwyczajnie dla ludzi skontaminowanych choć coś z branżą budowlaną. jesteśmy wstanie wyprawić zwyczajną załogę budowlaną, jeśli jest to żądane.

Dom drewniany montuje się z surowców odnawialnych, które są czymś więcej niż pierwotne materiały, obecne w branży budowniczo-mieszkaniowej. Drewno jako takie jest kapitalnym dojściem dla przemysłu budowlanego. Obserwacja zwykłego budynku z cegły albo bloczków zwykle wskazuje, że są problemy na poziomach izolacji. Wówczas doraźnym rozstrzygnięciem w szablonowych domach jest uszczelnienie wszystkich szpar oraz zaułków, jako że w niedługim czasie większość z tych domów może ucierpieć przez wzgląd na wilgoć jak również z przyczyny nazbyt sporego przepływu powietrza. Tymczasem domy z drewna z automatu naturalnie zachowują wszelkie parametry, przy zachowaniu porządnych kosztów ogrzewania. Domy drewniane mają tą specjalną swoistość, jaką jest samoregulacja wilgotności. Prócz tego cechują się lapidarnym czasem budowy, lub też zysków na metrażu, polegającego na redukowaniu grubości ścian domu do koniecznego minimum. Przez to domy z drewna przy takich samych zewnętrznych wymiarach mają większą powierznię użytkową - nawet dwukrotnie od ścian murowanych. Drewno jako surowiec budowlany stwarza skojarzenia z ciepłem i ekologią. Takie domy od czasu do czasu zrównuje się z domami o osobliwym charakterze - z domami z duszą. Nadzwyczajny klimat wnętrza i niestereotypowy wzornictwo zewnętrzny domów drewnianych powoduje, że co chwila więcej osób przesądza się na modelowanie wszelkich konstrukcji właśnie z tego materiału. Przywoływane wcześniej słuszności cieplne domów drewnianych mogą nadzwyczaj zawiązywać pożądany mikroklimat, ponieważ ściany zewnętrzne cechują się niskim duchem przewodzenia ciepła. Jeżeli chodzi o ciepło, to kluczowym artykułem ucieczki ciepła z domu jest bez wątpliwości poddasze. Osoby mające w zamyśle planistycznym stworzyć poddasze użytkowe, nawet jeśli to będą domki drewniane, wakacyjne to trzeba zwrócić atencję na dobrą izolację cieplną poddasza.

Rekreacyjne domki drewniane z poddaszem są wspaniałą mieszaniną drewnianej elegancji w stylu współczesnym w postaci wysublimowanych, banalnych lin i dużych okien. Połączenie ich w błyskotliwy sposób mogą skonstruować faktor wyrafinowania, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. A łączenie neutralnej kolorystyki (po prostu zwykły kolor drewna) stanie się domkiem, do którego chce się wracać. Salon, kuchnia oraz jadalnia (lub wszystko w jednym - jako otwarta powierzchnia) muszą jednak posiadać swoje pozycja na niższym poziomie domu, ze względu na łatwiejsze wykorzystanie do mediów, a na piętrze najlepiej jest umiejscowić własne kwatery. Działa mnogość firm producenckich, podających wszelkiego rodzaju domy drewniane o tak wielu wielorakich właściwościach, że należy na sam przód wgłębić się czy to będzie nasz dom mieszkalny, w którym prawdopodobnie spędzimy resztę swojego życia, ewentualnie wakacyjny - na specjalne okazje. Drewno jest wielofunkcyjnym i kapitalnym materiałem, można go wykorzystać na co niemiara sposobów - chociażby do budowy wymarzonego domu.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image