Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Czas wolny

Sitte.pl wspiera akcję „przeMoc w rodzinie”

Sitte.pl wspiera akcję „przeMoc w rodzinie”

Przemoc w rodzinie. Do niedawna zagadnienie, o którym nikt nie chciał głośno rozmawiać. Skrępowanie, brak zrozumienia, egoizm lub rozumowanie schematami. Lepiej jest zamknąć oczy na istniejące problemy, szczególnie, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest problemem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są dogłębnie zakorzenione w często powiązanych ze sobą przyczynach ekonomicznych, psychologicznych, czy kulturowych. Bagatelizowanie przemocy w rodzinie, niedostatek czynnego wsparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że problem stale się natęża i powoduje nieodwracalne krzywdy.To w związku z tym Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” przystąpiło do projektu „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko kieruje atencjęna istnienie problemu przemocy w rodzinie, ale głównie wskazuje drogę szukania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc.

Kampania „przeMoc w rodzinie” ma swój oznaka między innymi w spotach telewizyjnych wypuszczanych w TVN. Ponadto uruchomiony został specjalny numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 oraz czat online czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Bezpłatnej pomocy i rady osobom poszkodowanym udostępniają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy i doradcy zawodowi. Można także zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” adresowany jest przede wszystkim do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Lecz ma on także za zadanie uwrażliwić społeczność na to destrukcyjne zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego sygnału ręką „Pomóż mi”, który jest potajemnym sygnałem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to wielokrotnie jedyny droga wołania o pomoc, jaki ofiara przemocy ogólnie może przekazać. Osoba, która jest świadkiem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób dyskretny przede wszystkim dla sprawcy przemocy, powiadomić policję o tym zdarzeniu. Szybka i zdecydowana reakcja może uratować komuś zdrowie bądź nawet życie. „Dowiedz się, działaj” informuje slogan projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udziela pełnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze aktywny udział w upowszechnianiu tej inicjatywy.

 

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image