Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Czas wolny

Podstawowe wyposażenie dla motocyklisty

Podstawowe wyposażenie dla motocyklisty

Na ogół wiosna jest idealnym czasem na rozpoznanie swojej pasji do motocykli. Jakkolwiek ładne okoliczności przyrody nie stanowią najważniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, bezsprzecznie to odpowiedni moment, aby dobrze poczuć maszynę i przyswoić wszelkie zasady bezpieczeństwa. Bezsprzecznie jazda motocyklem zapewnia miłe poczucie wolności, ale potrzebuje odpowiedniego przygotowania oraz zaopatrzenia. Szczególnie każdy początkujący motocyklista winien zaznajomić się z listą niezbędnych akcesoriów, które są potrzebne dla zachowania bezpieczeństwa w czasie jazdy motocyklem, zarówno w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie porządnie dopasowanego kasku motocyklowego z homologacją jest normą, którą wyznacza nie jedynie zdrowy rozsądek, lecz przede wszystkim przepisy ruchu drogowego. Dzisiaj jest wiele wariantów kasków, których cechy i funkcja zależą głównie od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odrębny do poruszania się większym motorem. Występują też kaski odpowiednie na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista przeważnie wybiera kask integralny, który za pomocą swojej wszechstronnej, pełnej budowy zagwarantuje komfort i asekurację głowy tak samo podczas jazdy w mieście, jak i na bardziej skomplikowanych, cięższych trasach. Należy kupować tylko takie kaski, które mają znaczek certyfikowanej homologacji. Świadczy to, iż spełniają określone kryteria bezpieczeństwa i są dopuszczone do użytku na drogach europejskich.

Odzież motocyklowa

Ubranie motocyklisty składa się z paru elementów. Przede wszystkim trzeba wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Z reguły wybór pada na tradycyjną, kultową, ale trwałą i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motor. Aktualnie dostępne są też tkaninowe kurtki motocyklowe, które też charakteryzuje wysoka jakość. Wybierane są na ogół ze względu na swoją lekkość, odporność na wodę i wytrzymałość. Każdy wariant kurtki motocyklowej, bez znaczenia do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, powinien mieć specjalne ochraniacze.
Prócz kurtki trzeba wyposażyć się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe lub modele z innych solidnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe również powinny być zaopatrzone w protektory.
Porządne buty motocyklowe to konieczność. Muszą stabilizować i zabezpieczać stopy. Dlatego trzeba wybierać tylko te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to chyba najczęściej nabywany element ubioru motocyklisty. Dobrze jest posiadać kilka par, które możemy zmieniać w zależności od pory roku jak również stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z właściwymi ochraniaczami na pewno wyznaczają podstawę wyekwipowania i powinny znajdować się na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Trzeba także pamiętać o innych elementach stroju na motor. Można wyposażyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, a także rozważyć zakup kominiarki pod kask. Trzeba natomiast pamiętać, żeby wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko dobrej jakości, lecz też ochraniały motocyklistę przed ewentualnymi otarciami, lub uszkodzeniami podczas upadku.

Pomocne akcesoria na motocykl

Początkujący motocyklista powinien nade wszystko skoncentrować się na bezpieczeństwie jazdy. Ale bez wątpienia każdy, kto wybiera się poza miasto, bądź na nieznane trasy winien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane wyłącznie z myślą o potrzebach motocyklisty, zatem są niezawodne i wygodne w używaniu. Natomiast interkom montowany w kasku zapewni motocykliście komunikację z innym jeźdźcem, a jak również pozwoli na słuchanie dyrektyw z nawigacji.

Powinno się jednakże pamiętać, iż podstawą każdego motocyklisty powinna być ostrożność i rozsądek. Jazda motocyklem związana jest z wysokim ryzykiem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, ale też przez wzgląd na innych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi troszczyć się sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można kupić w wyśmienicie wyposażonym sklepie dla motocyklistów. Powinno się oczywiście sięgnąć po asortyment najwyższej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Najwyższą jakość zwykle zdołają zagwarantować wyłącznie wypróbowani i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Toteż w LibertyMotoStore dostępna jest wyselekcjonowana oferta kasków motocyklowych, odzieży motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Jedynie najlepsza jakość materiałów i wykonania zaświadczona certyfikatami może zapewnić należyte zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image