Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Czas wolny

Lato najlepszy czas na aktywną zabawę z dzieckiem

Lato najlepszy czas na aktywną zabawę z dzieckiem

Latem mamy możliwość bawić się znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie ładna aura oraz wyższe temperatury zachęcają do plenerowych gier i zabaw. Przeważająca większość dzieci woli aktywne rozrywki ruchowe na świeżym powietrzu. Wspaniały czas spędzony na w ogródku lub w parku, ćwiczenie zręczności i integracji sensorycznej to bezsprzecznie ważne korzyści letnich aktywności. Jednakże dzieci nie lubią się nudzić, warto inicjować rozmaite zabawy, tak aby zachęcać je do ruchu. Należy więc skorzystać z łagodnej aury, a jeśli nie masz pomysłu na to, w jaki sposób spędzać czas z maluchem w lecie, wykorzystaj nasze sugestie.

Zabawa w berka

Kto pamięta ganianego z okresu dzieciństwa? To wiecznie jest numer jeden wśród zabaw na dworze. Dzieci uwielbiają bieganie. To nie wyłącznie duża uciecha, ale dodatkowo trening ogólnokondycyjny. Trenowane są mięśnie nóg, rozwija się sylwetka, koordynacja ruchowa i zwinność. Bez wątpienia opiekun przeważnie pozwala się dopaść, ale najważniejszy jest wyraz radości i entuzjastyczne okrzyki. Tradycyjnego berka można nieznacznie wzbogacić. Jednego dnia przekazujemy fanty w formie kapelusika bądź chusteczki, natomiast kolejnego zabawmy się w słup soli. Później wskazane jest przywołać zasady Baba Jaga patrzy. A w kolejnych dniach podpowiedzmy, że gonimy się podskakując, jak żaba, lub brykając i parskając, jak koń. Brzdące mają niezwykle mocno zaakcentowane poczucie rywalizacji, zatem bieg do mety to kolejna wspaniała idea.

Piłka

Brzdące kochają gry w piłkę. Może to być standardowe rzucanie i łapanie. Ale należałoby również zaoferować rzut do celu. Ustawmy pudełko w niedalekiej odległości albo zróbmy okrąg z wstążki czy paska. Dziecko ćwiczy wówczas nie jedynie mięśnie, lecz także kształtuje celność i skupienie. Piłkę można też kopać do bramki typowo nogą albo turlać po ziemi trzymając w ręku patyk czy też łopatkę. Można także umieścić piłkę pomiędzy kolanami czy też pod pachą. Podczas zabaw z piłką u dziecka poprawia się też koordynacja ruchowa. W dodatku ustawiając slalom z kręgli względnie innych przedmiotów możemy pogłębić ów proces.

Trasa z atrakcjami

Jeżeli twój brzdąc niezmiernie szybko się nudzi rutynową zabawą, stwórz mu zróżnicowany tor przeszkód. Atrakcyjność takiej frajdy właśnie polega na tym, że rodzic może spożytkować wszystko, czym dysponuje. Rozstawia się różne zapory i aranżuje obszar do ich pokonywania. Dlatego też warto wykorzystać rowerek czy też gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają dzieciaki. Wystarczy, że ustawi się metę na końcu trasy. Dmuchany skoczek Hoppimals nadają się do tej zabawy doskonale. Są miękkie i trwałe, a do tego nadzwyczaj bezpieczne. Dziecko może pokonać kawałek trasy biegnąc, fragment podskakując na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzaka. na końcu przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, powinno się na okres zabawy zaopatrzyć się w wodę niegazowaną do picia, kapelusik na głowę jak również krem przeciwsłoneczny.

Dmuchany skoczek Hoppimals

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image