Redakcja: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Czas wolny

Jak zorganizować wiosenny relaks? Kilka podpowiedzi

Jak zorganizować wiosenny relaks? Kilka podpowiedzi

Ciepła pora roku jest świetną szansą na relaks. Aura nastraja optymistycznie, a coraz przyjemniejsze temperatury czynią, że świat wokół staje się wielokolorowy. Ci szczęściarze, którzy mają możliwość wzięcia długiego urlopu, wyruszają gdzieś do kurortów polskich lub zagranicznych. Odpoczywają w spa lub na plaży. A jak mają odpoczywać ci, którzy muszą zaliczyć pracowniczy tydzień?. Spróbujmy przeto opisać kilka sposobów na odpoczynek po pracy. Jak na przykład można zapewnić sobie relaks w domu, po kilku, kilkunastu godzinach wytężonej pracy?

Planuj swój wypoczynek

Organizacja absolutnie nie wyłącza wyśmienitego odpoczynku. Jeśli możesz odnotować sobie w terminarzu np. rozmowę z klientem, wprowadzać w życie swoje obowiązki profesjonalne podług usztywnionego poprzednio szkieletu, jednakowo akuratnie możesz zaplanować sobie czas na odpoczynek. Być może z początku wydaje się to bez sensu, jednakowoż jeśli uda ci się tym sposobem wygospodarować stosowny czas dla siebie, to spostrzeżesz tylko same superlatywy. Są tacy, którzy uwielbiają przeprowadzać wszystkie swoje aktywności według schematu. W szczególności pracoholicy osiągają jedynie aktywności zawodowe wpisane w planer. Dlatego niezmiernie rozsądne jest zwyczajnie wpisanie w terminarz obowiązkowego czasu na relaks. Na dodatek wolno pod tą pozycją dokładnie zapisać to, co pragnęlibyśmy zrobić - niezależnie, czy to jest długa kąpiel z bąbelkami, czytanie książki, czy cokolwiek innego. Ważne jest także, ażeby zaakceptować, iż termin na codzienny odpoczynek ma taki sam znaczny priorytet, jak na np. spotkanie w firmie.

Odsuń na bok telefon i komputer

To już pewne, że coraz bardziej doceniamy istnienie bez nowych technologii. Bez wątpienia już od kilku dekad egzystują potwierdzone wyniki dociekań naukowych potwierdzających negatywne działanie nadmiernego użytkowania z komputera i smartfona. Dziś jednakże życie zawodowe większości z nas koncentruje się oczywiście wokół aplikacji i internetu. ponadto jeszcze seryjne seriale, które przeciętnie ogląda się po kilka sezonów na raz. W tym przypadku wypada sobie oznajmić definitywnie "stop". Pora, który przeznaczamy na wytchnienie oznacza zupełne wyeliminowanie ekranów sprzed oczu. Przypuszczalnie dla niektórych oglądanie filmów to pewien forma wypoczynku - tutaj bezwarunkowo wypada zawierzyć medycynie i własnemu instynktowi. Jeśli serial bezwarunkowo cię pochłonął i nie umiesz z niego odstąpić na korzyść spaceru po okolicy, to dosadny sygnał tego, że tym bardziej powinieneś coś z tym zrobić. Obejrzenie jednego odcinka przed wieczorem nie jest szkodliwe, jednakże powszechnie znane jest, że na ogół serial ogląda się zaliczając cały sezon, kosztem zbawiennego snu. W znacznym stopniu korzytniej pojść do teatru.

Co ukoi zmysły?

Już starożytni znali korzyści niekonwencjonalnych procedur terapeutycznych. Użytkowano zioła wydzielających określony aromat i otaczano się subtelnymi kolorami. Wskazane jest pomnieć, że lawenda, bądź melisa wpływa na nasze zmysły kojąco i uspakajająco. Odpal świecę zapachową czy też weź kąpiel z olejkami eterycznymi. Możesz parę kropelek dołożyć do nawilżacza powietrza. Znakomicie jest też powyłączać większość świateł, iżby utworzyć sympatyczny nastrój. Odpoczywają wówczas wszelkie twoje zmysły.
Jeżeli jesteś osobą towarzyską, umów się na spotkanie ze znajomymi do sauny lub do spa. Warto cyklicznie korzystać z dobroczynnego wpływu pary wodnej, zabiegów kosmetycznych i masaży. Szczególnie właśnie masaż jest bardzo dobrym rozwiązaniem, odstresowuje, uzdrawia i można z niego skorzystać tak samo w we własnym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie.

Znaczące jest tu i teraz

Przypuszczalnie to dla wielu oczywistość, niemniej jednak ostatnie badania psychologów dogłębnie udowadniają, iż nie umiemy odpoczywać. Nie użytkujemy wolnego czasu. Wybieramy propozycje niekorzystne bądź wręcz szkodliwe dla naszego samopoczucia. A przepis na to jest dosyć prosta. Odpoczywajmy tak, jak kochamy, wybierajmy ten model relaksu, jaka jest dla nas najbardziej przyjemna. Nie opóźniajmy wypoczynku na potem. Termin na odpoczynek jest tu i teraz. Spiszmy sobie listę ukochanych aktywności i decydujmy się na to, co sprawia nam największą przyjemność. Kąpiel, nauka gry na instrumencie, słuchanie muzyki, spotkanie z przyjaciółmi, zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne i cały bezlik innych pomysłów na spędzenie czasu zyskownie dla swojego nastroju. A ty dziś jak zaplanujesz swój relaks?

Redakcja

Adres: ul. Bursztynowa 31, 20-576 Lublin

Email: innowacyjny@sitte.pl

Image